17:30 – Pawel Lisiecki Quartet

Koncert odbędzie się 4 września o godz. 17:30 w Parku Zdrojowym.

Założony w 2020 roku projekt jazzowy, grający autorskie kompozycje Pawła Lisieckiego, w którego skład wchodzi grupa muzyków/przyjaciół z wrocławskiej sceny muzycznej.
Paweł Lisiecki – gitara, Łukasz Zgoda – saksofony, Rafał Krzywosz – gitara basowa, Dawid Pawlukanis – perkusja

Paweł Lisiecki – gitara
Muzyk sesyjny, nauczyciel gry na gitarze w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA, mikser audio. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu u profesora Artura Lesickiego oraz Instytut Jazzu PWSZ w Nysie u profesora Marka Dykty.

Rafał Krzywosz – gitara basowa
Od 2010 roku aktywny muzyk sesyjny oraz stały członek kilku formacji. Na swoim koncie ma kilkaset koncertów w kraju i za granicą, między innymi: Niemcy, Czechy, Dania, Wielka Brytania. Porusza się w wielu stylistykach muzycznych: od formacji jazzowych, popowych po rockowo-metalowe. W latach 2012-2015 był uczniem Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie rozwijał swoje umiejętności pod okiem Tomasza Grabowego – znakomitego muzyka i pedagoga. W 2016 rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. W 2019 uzyskał tytuł licencjata w specjalizacji gitara basowa. Jest w trakcie studiów magisterskich na tym samym profilu. Aktualnie stały członek formacji rockowych Horyzont, Misscore oraz popowej KAIRO. Równocześnie jest członkiem kilku świeżych zespołów w stylistyce około jazzowej.

Łukasz Zgoda – saksofon
Saksofonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. Uczestnik wielu festiwali w kraju oraz za granicą: KFPP w Opolu, Europejski Stadion Kultury, Jazz nad Odrą, Jazzobranie, Ostróda Reggae Festival, One Love, Rototom Sunsplash. Współpracował z gwiazdami muzyki polskiej oraz zagranicznej takimi jak: Kamil Bednarek, Zbigniew Wodecki, Majka Jeżowska, Jarecki, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Grupa VOX, Włodek Pawlik, Cezary Konrad, Michał Urbaniak, Adam Makowicz, Eric Marienthal, Dave Weckl, Mike Stern, Jose Torres, Femi Temowo, Otto Williams, Xantone Black. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych m.in. Jazz Platform w Łodzi (2013), Urbanator Days (2012) (otrzymał nagrodę przyznawaną przez Michała Urbaniaka).

Dawid Pawlukanis – perkusista
Perkusista, muzyk sesyjny i edukator. Właściciel prywatnej szkoły perkusyjnej z siedzibą we Wrocławiu. Od dziesięciu lat udziela się zawodowo na Polskiej scenie rozrywkowej. Prowadzi autorskie warsztaty perkusyjne „masterclass” na terenie całego kraju. Na stałe udziela się w formacjach takich jak Kroki, Melika, Ciary, oraz od niedawna w jazzowym kwartecie założonym przez Pawła Lisieckiego. Na swoim koncie ma kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Do ulubionych stylów należą jazz-groove i breakbeat.