12:30 – Ludwik Konopko

Koncert Ludwika Konopko odbędzie się 5 września o godz. 12:30 w Parku Zdrojowym.

Ludwik Konopko założył w 1999 roku razem z Andrzejem Krośniakiem zespół o nazwie Cocotier, a w 2002 roku stworzył własną grupę Acoustic Travel Band. Oba zespoły koncertowały z dużym powodzeniem przez kilkanaście lat w całej Europie oraz brały udział w licznych festiwalach, między innymi w Ferrarze, Novarze, Olegio i Orte. Ich płyty, obejmujące w dużej części autorskie kompozycje Ludwika Konopki, rozeszły się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. W 2005 roku Acoustic Travel Band wystąpił jako support przed koncertem światowej sławy gitarzysty Ala di Meoli na Festiwalu Non-Stop we Wrocławiu.

W latach 2014-2016 Ludwik Konopko współpracował ściśle z katowickim kabaretem integracyjnym o charakterze teatralno-muzycznym Drzewo a Gada, a w latach 2016-2018 z krakowską formacją Que Passa zaliczaną do czołowych polskich zespołów flamenco fusion. Odbył z nią wiele tras koncertowych i występował na licznych festiwalach, między innymi w Landshut, Rudolstadt, czy w Lund. Ludwik Konopko od 2012 roku jest częścią zespołu Pilar, z którym regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. W 2019 roku założył własny zespół ZOA Band i pozostaje jego liderem do dzisiaj. Zespół wykonuje jego autorskie kompozycje oraz aranżacje gitarowe innych utworów. Tworzą go doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania.

Muzyka gitarowa Ludwika Konopki łączy wiele stylów, w tym blues, jazz, flamenco, czy world music. W swoich kompozycjach i aranżacjach wykorzystuje często złożone układy instrumentalne. Kreatywność i wrażliwość muzyczna, lekkość techniki gitarowej i swoboda improwizacji przysporzyły mu wielu fanów. Spotkać go można zarówno na koncertach solowych i zespołowych, występach kameralnych, jak i spontanicznie wśród ludzi, kiedy promuje swoje płyty. Dlatego ujmujący dźwięk jego gitary można niespodziewanie usłyszeć w różnych miastach Polski.